18Sep
2015
0
triorama mica

Triorama – Sarbatoarea de Sacrificiu

Vă propunem acest mic proiect dedicat Sarbatorii de sacrificiu. Îl puteți folosi ca decorațiune sau pentru a-l face cadou unei persoane dragi.

Noi am mai făcut triorame dedicate Ramadanului, pe care le puteți vedea aici.

Pentru a realiza proiectul, scoateti la imprimanta aceasta pagina. Taiati intai fasia din dreapta, pe care este desenata oița. Vă va rămâne un pătrat, pe care îl împăturiți în patru, pe diagonale și tăiați pe linia îngroșată o jumătate de diagonală. Decupați și oița, cu tot cu stativ și pliați stativul de sub oiță, pentru ca ea să poată sta în picioare. Împăturiți cele două colțuri libere ale trioramei și lipițile între ele, având și oița la mijloc. Veți obține ceva asemănător unui colț de cameră și oița care stă în picioare, în față. Aveți și o imagine cu instrucțiunile pe scurt.

 

triorama eid al adha

 

triorama eid al adha instructiuni

 

No Comments

Reply

Skip to toolbar